Biuro Biegłego Rewidenta Pańczak & Lisowska s.c.


FACEBOOK


TWITTER


GOOGLE +

INFORMACJE:


WWW: http://www.biurorewident.pl/

Telefon: 516 146 730

Miejscowość: Wrocław

Adres: Mydlana 1

Kod pocztowy: 51-502

Źródła: http://www.biurorewident.pl/
https://pl.wikipedia.org/wiki/Bieg%C5%82y_rewident
https://www.wroclaw.pl/

Dodano: 2018-02-23


http://www.biurorewident.pl/


Niektórzy mylą pojęcia i uważają, że księgowy to też biegły rewident. Prawo polskie jest jednak bardziej zawiłe w tej kwestii, dlatego warto wiedzieć, jakie uprawnienia leżą na biegłym rewidencie.

Można stwierdzić, że biegły rewident swoje działania opiera na kontroli pracy księgowego, a mianowicie sprawdza, czy prowadzona dokumentacja jest nie tylko poprawna, ale również zgodna z prawdą. W takiej sytuacji biegły rewident może uchronić nas przed koniecznością tłumaczenia się z dokumentacji przed urzędem skarbowym czy ZUS-em.

Biegły rewident kontroluje sprawozdania finansowe, które zostały przygotowane przez księgowego. Nie da się ukryć, że taka praca wymaga dużo cierpliwości i staranności. Jednak dzięki pomocy biegłego rewidenta można mieć pewność, że sprawozdania są dobrze przygotowane i są prawdziwe. Warto jednak pamiętać, że biegły rewident nie będzie sprawdzał pojedynczo każdej transakcji. Rewident ma uprawnienia jedynie do rewizji finansowej.

Zdarza się, że w dużych firmach we Wrocławiu jest zatrudniony biegły rewident i księgowy. Taki zespół pracowników sprawi, że dokumentacja zawsze będzie przygotowana w sposób prawidłowy i co ważne na bieżąco. Zaniechanie dokumentowania operacji gospodarczych może skutkować sporym chaosem w dokumentach. W mniejszych firmach nie tylko rewident nie jest zatrudniany, ale brakuje również często osoby, która samodzielnie zajmowałaby się księgowaniem operacji i przygotowywaniem rozliczeń i sprawozdań.

Z pomocy biegłego rewidenta z pewnością warto korzystać, jeśli dotychczasowa nawet pobieżna kontrola przeprowadzona przez pracowników firmy wykazała nieścisłości w dokumentach. Należałoby możliwie szybko dokumenty skorygować tak, aby panował całkowity porządek. W wielu biurach rachunkowych można znaleźć oprócz księgowych również biegłego rewidenta. To właśnie tam możemy poprosić o przegląd sprawozdań finansowych czy doradztwo podatkowe. Na biurorewident.pl znaleźć można o biurze, w którym biegłego rewidenta znajdziemy. Jest tam także księgowy, który może prowadzić dla nas księgi.WYSTAW OPINIE:
Oceń firmę (0 z 0 głosów)


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!

Autor: Krzysztof Jankowski